ODTÜ TEKNOKENT firması StockMount’a 500 bin dolar yatırım

Yazılım (Saas) tabanlı bir e-ticaret entegrasyon yazılımı geliştiren StockMount, Hande Enes ve Osman Kale'den 500bin dolar yatırım almayı başardı.

Yazılım (Saas) tabanlı bir e-ticaret entegrasyon yazılımı geliştiren StockMount, Hande Enes ve Osman Kale'den 500 bin dolar yatırım almayı başardı.

Mayıs 2015'te ODTÜ TEKNOKENT'te faaliyetlerine başlayan firma, sanal pazar yerleri ve e-ticaret sitelerinde ürün listeleyerek satıcılara özel çözüm sunuyor. Türkiye'de online Pazar yerleri, e-ticaret altyapı sağlayıcıları ve ERP/Muhasebe programları için entegrasyon hizmetleri sunuyor. StockMount'ta satıcılar, ürünlerini hangi şartlarda listeleyebileceğini belirleyebiliyor.

Fiyatlandırma, kargo şekli, kar-zarar hesapları, ürün açıklamalarını özelleştirme gibi konularda kurallar oluşturabiliyor. Böylece kolayca satışa çıkarılan ürünler düzenli olarak tüm mağazalarda güncelleniyor. Bütün platformlarda gerçekleşen satışlar tek ekrandan takip edilebiliyor. Satıcılar isterse StockMount üzerinden fatura ve kargo etiketi hazırlayabiliyor, isterse tüm satışlarını ERP/Muhasebe programına aktarabiliyor.