“Benim ODTÜM” Kısa Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

ODTÜ Rektörlüğü ve Geliştirme Vakfı desteği ile GİSAM (Görsel İşitsel Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Benim ODTÜM Kısa Film/Video Yarışması Ödül Töreni 21 Mayıs 2018 tarihinde yapıldı.

Ön elemenin GİSAM tarafından gerçekleştirildiği yarışmada; Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, Doç. Dr. Y. Eren Kalay, Öğretim Üyesi ve Yönetmen Andreas Treske, Dr. Berrin Balay Tuncer ve geçen yıl yarışmada 3.lük ödülünü alan Ege Erdem'den oluşan jüri de filmleri değerlendirdi.

Birincilik ödülünü; "ODTÜ: Burası Bi' Cennet" isimli filmle Orcan Pehlivan ve Berk Kalaycı, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök'ten aldılar. İkincilik ödülünü Rabiya Yaylacı, "Benim ODTÜM - Benim Evim" adlı filmle; üçüncülük ödülünü ise Öykü Özfırat ve Ulaş Yaprak, "Yuvam ODTÜ" filmiyle aldılar. İzleyici Ödülü ise Yıldız Sağnak'a, "Views From METU" adlı eseri için verildi.

Hem hayalimizdeki ODTÜ'yü yansıtan hem de yaşadığımız ODTÜ'ye ayna tutan filmlerin yer aldığı yarışmanın; ODTÜ kültürü, ODTÜ ruhu ve ODTÜ iklimini yeni nesillere aktarmak için bir yol olması hedefleniyor.

Törenden fotoğraflar ile filmlere http://benim.odtu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.