İnsan Sayma Sistemine 1.3 milyon euro yatırım

ODTÜ TEKNOKENT firması V-Count, Diffusion Capital Partners'tan (DCP)'den aldığı 1.3 milyon Euro yatırımla büyümeye devam ediyor.

İnsan sayma sistemleri üzerine çalışmalar yürüten V-Count firması Diffusion Capital Partners'tan (DCP) 1.3 milyon Euro yatırım almayı başardı.

Firma, 2016 yılının Temmuz ayında ise Revo Capital'dan 1,4 milyon dolar yatırım almayı başarmıştı. Firmanın yeni yatırımla birlikte aldığı toplam yatırım 3,5 milyon dolara çıktı. V-Count, 2005'te ilki düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı'nda, halı sahalarda futbol topu takip sistemi projeleri ile jüri özel ödülünü kazandıktan sonra 2006 yılında ODTÜ TEKNOKENT'te kuruldu.

Hedef tanımlama ve takip algoritmaları üzerine çalışmalar yürütürken 2011 yılında geliştirdikleri kişi sayım teknolojisini detaylı bir web tabanlı raporlama yazılımı ile birleştirerek, insan sayma ve insan trafiği analizi sistemlerine odaklandı ve perakendeden fuarcılığa, havalimanlarından kütüphanelere kadar pek çok sektörde kullanılabilen donanım ve yazılım teknolojileri ile hizmet vermeye devam ediyor.