ODTÜ “Bilim Kafe” ile Türkiye’yi Dolaşıyor

"Bilim Kafe" Hakkında

İlk olarak Fransa'da ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın dört bir tarafında yaygınlaşan "Cafe Scientifique" etkinliklerinin Türkiye'de gerçekleştirilen ilk üniversite uygulaması olan"Bilim Kafe" etkinliği; ODTÜ'nün bilimi topluma sevdirmek ve bilime yönelik farkındalığı artırmak misyonu doğrultusunda, toplumu ilgilendiren konularda, kafe, gençlik merkezi gibi halka açık alanlarda, ODTÜ'lü akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen söyleşilerden oluşuyor.

ODTÜ, ODTÜ Mezunlar Dernekleri işbirliğinde, toplumu ilgilendiren konularda bilim insanları ile halka açık mekanlarda söyleşiler yapılmasına yönelik düzenlediği Bilim Kafe projesiyle ODTÜ Mezunlar Dernekleri'nin yer aldığı 15 şehri dolaşıyor

İlki Mersin'de, Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Korhan Özkan ile "kuraklık"; ikincisi Eskişehir'de, Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yeşim Soyer ile "Palm Yağı"; üçüncüsü Antalya'da, Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Demirköz ile L'Oréal – UNESCO Uluslararası Bilim Kadınları Ödül Programı kapsamında aldığı "Uluslararası Yükselen Yatenek" ödülü ve "radyasyon" konularında yapılan "Bilim Kafe"; 27 Nisan'da da İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adil Oran'ın anlatacağı "girişimcilik" konusuyla Adana'da olacak.