TASARLA YAP ÖĞREN

ODTÜ BAP tarafından desteklenen, ODTÜ Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BILTEMM) ve ODTÜ Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (RÜZGEM) işbirliği ile planlanan Tasarla | Yap | Öğren; Fen Bilimleri öğretmenlerine yönelik mühendislik tasarım atölyesi; 4-5 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. Makine mühendisliği, havacılık ve uzay mühendisliği ile aerodinamik mühendisliği alanlarını merkeze alan atölye süresince; bu alanlar doğrultusunda enerji, enerji dönüşümleri, rüzgar enerjisi konularını içerecek şekilde etkinlikler düzenlendi.

Adana, Adıyaman, Amasya, Ankara, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Konya, Manisa, Muğla, Muş, Şanlıurfa, Uşak ve Van'da bulunan devlet okulları ile özel okullardan 30 fen bilimi öğretmeni atölye çalışmalarına katıldı.

Tasarla | Yap | Öğren: Fen Bilimleri Öğretmenlerine Yönelik Mühendislik Tasarım Atölyesi, dünya genelinde fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (FeTeMM) eğitimine verilen önem doğrultusunda, ülkemizin de bu sürece uyum sağlamasına katkı sağlamayı hedefliyor. Makine mühendisliği, havacılık ve uzay mühendisliği ile aerodinamik mühendisliği alanlarını merkeze alan atölye süresince yapılan etkinlikler, bu doğrultuda; enerji, enerji dönüşümleri, rüzgar enerjisi konularını içerecek şekilde düzenleniyor.